Romský aktivista Kumar Vishwanathan potvrdil Právu, že muž byl odsouzen údajně za řízení automobilu bez řidičského oprávnění. Předtím byl pravděpodobně v podmínce, která se tak změnila v nepodmíněný trest. „Je to obrovská rána pro celou rodinu. Příbuzní už jsou rozhodnutí psát prezidentu Václavu Klausovi žádost o milost,“ řekl Právu Vishwanathan.

„Je možné potvrdit, že na muže zraněného při požáru, vydal Okresní soud Přerov příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Nejsem kompetentní se však vyjadřovat, pro jaký trestný čin, ani to, kde se osoba nyní nachází,“ řekla mluvčí policie Soňa Štětínská.

Stav malé holčičky, která při požáru utrpěla z trojice postižených největší popáleniny, je stále kritický. Podle lékařů bude rozhodujících dalších 24 hodin. Dvouletá dívka leží na oddělení pediatrické a resuscitační péče fakultní nemocnice v Ostravě.

Video

Stav popálené holčičky je stále kritický, rozhodnou příští hodiny

Policisté zatím po pachatelích žhářského útoku intenzivně pátrají. Jisté je zatím jen jediné - útočník nebyl sám. „Podle nejnovějších informací tvořilo osádku neznámého projíždějícího vozidla několik osob. Šlo o vozidlo tmavé barvy, které jelo směrem na Vítkov – Podhradí, tedy z kopce do údolí,“ dodala mluvčí.

 

Čtěte také
Dcera klečela v plamenech, říká žena o požáru ve Vítkově
Lidé v hořícím domě ve Vítkově byli v pasti
Do domu na Opavsku někdo vhodil zápalné lahve, dvouletá holčička v kritickém stavu