Informace o tom, že je hoteliér evidován jako agent StB, se v médiích objevily v roce 2005. Ďuričko to již v té době odmítl s tím, že nikdy s nikým z StB nespolupracoval. Zastal se ho i tehdejší premiér Jiří Paroubek, který od května 2006 stojí v čele ČSSD. Uvedl, že v Ďuričkovu aktivní spolupráci s StB nevěří. Paroubek měl tehdy u Ďurička v Chorvatsku na pronajaté lodi strávit část dovolené. Když ale média začala informovat o Ďuričkově údajné spolupráci s StB, Paroubek sdělil, že s ním na dovolenou neodjede.

"Pan Ďuričko byl evidován 17. listopadu 1988 jako kandidát tajné spolupráce a v červnu 1989 byl převeden do kategorie agent," sdělil v červenci 2005 Českému rozhlasu někdejší pracovník Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu Radek Schovánek.

Podle oficiálních seznamů spolupracovníků StB se Bohumír Ďuričko stal agentem s krycím jménem Lipan. Mezi svými spolupracovníky ho registrovala pražská správa StB, odbor specializující se na takzvaného vnějšího nepřítele.

Ďuričko dostal minulý pátek nepravomocně 12,5 roku vězení za vraždu podnikatele. Podle verdiktu jej zastřelil loni v říjnu v pražské restauraci Monarch po křtu knihy šéfa ČSSD Jiřího Paroubka. [celá zpráva]