„Nájemníka bytu probudil kolem půl třetí ráno nezvyklý šramot. Vzápětí zjistil, že se mu po obývacím pokoji, kde spal na pohovce, pohybuje neznámý pachatel. Ten vnikl do bytu po vypáčení vstupních dveří a když na pohovce spatřil nájemníka, začal na něj křičet, aby zůstal ležet, ani se nehnul a řekl mu, kde má uložené peníze,“ řekla Právu v pondělí olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Přibližně třicetiletý lupič podle ní držel v ruce půlmetrovou kovovou trubku. Muž se snažil vstát z pohovky, ale útočník ho třikrát kopl nohou do břicha tak, že upadl zpět na pohovku. Po tomto útoku napadený dostal strach a násilníkovi sdělil, že má peníze v kuchyni v tašce.

„Pachatel odešel do kuchyně a z peněženky v tašce odcizil částku 750 korun. Napadený mezitím přeběhl z obývacího pokoje do ložnice bytu, kde se zabarikádoval. Lupič pak nožem, který našel v kuchyni, vypáčil v obývacím pokoji sekretář, z něhož odcizil finanční hotovost ve výši 16 tisíc korun a valuty v hodnotě přibližně devět tisíc korun. Pak z místa utekl,“ uvedla mluvčí.

Přepadený muž naštěstí neutrpěl žádné poranění, způsobenou škodu vyčíslil na 26 tisíc korun. Kriminalisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání trestných činů loupeže a z porušování domovní svobody.