Ženu, která poskytováním erotických služeb obstarávala prostředky pro svého malého syna, pak zabalil do igelitových pytlů a několik dní ukrýval ve sklepě. Potom ji autem odvezl do Horní Suché, kde mrtvolu schoval v keřích. Po ženě zůstal pětiletý syn, kterého nyní vychovává babička. Podle znalce Zotyka netrpí žádnou sexuální deviací ani duševní poruchou.

Soudkyně v odůvodnění rozsudku poukázala na mimořádnou brutalitu vraždy. „Útok byl zcela nečekaný a pokračoval i poté, co žena ležela na zemi již v bezvědomí. Podle znalců byl útok veden také do týlní kosti, která je nejsilnější a bylo třeba opravdu velké intenzity síly k jejímu proražení,“ řekla soudkyně.

Bronislav Zotyka v soudní síni.Bronislav Zotyka v soudní síni.foto: Právo/Aleš Honus

Vyhlášení verdiktu sledovala také matka zavražděné ženy. „Dali mu málo, ale ať si to tam užije,“ řekla při odchodu ze soudní síně. Rozsudek zatím není pravomocný, odsouzený i státní zástupkyně si ponechali lhůtu pro případné odvolání.  

"Jeho čin svědčí o bezcitnosti a absolutní neúctě k lidskému životu,“ řekla soudkyně. K výjimečnému trestu přistoupila podle svých slov i proto, že se Zotyka několik dní po činu choval, jako by se nic nestalo. Manželka ani kolegové v práci na něm nepozorovali nic zvláštního, což svědčí o jeho chladnokrevnosti.

Obžalovaný u soudu odmítl vypovídat, a tak soudkyně přečetla protokol z jeho policejního výslechu, ve kterém úmysl vraždit popřel. Prostitutku si podle svých slov objednal prostřednictvím inzertních novin do svého bytu, který obýval s manželkou.

"Zaplatil jsem 1200 korun,“ řekl. Poté, co mu poskytla služby, které měli původně domluvené, odešla prostitutka do sprchy, kam za ní Zotyka přišel a požadoval ještě anální sex. "Ona to ale odmítla, tak jsem jí dal facku. Narazila hlavou do hrany vany a upadla do bezvědomí,“ řekl.

Prozradil ho záznam z kamery

"Pak jsem seděl v kuchyni, kouřil jednu cigaretu za druhou a přemýšlel, co udělám. Sanitku jsem nevolal proto, že jsem se bál, že mě zavřou,“ řekl muž. Tělo ženy pak zabalil do igelitových pytlů, schoval do sklepa a po několika dnech odvezl do lesa.

Kriminalisté si pro něj přišli po několika dnech. Na stopu je přivedl záznam z bezpečnostní kamery, která byla nainstalovaná na chodbě panelového domu. Zotyku, který o kameře nevěděl, videozáznam zachytil jak s přicházející prostitutkou, tak i s objemným pytlem, který na druhý den ráno nesl do sklepa.