Prümmer i státní zástupkyně se proti verdiktu odvolali. Případem se proto bude zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Důchodce měl podle obžaloby loni na konci března u brněnského Ústředního hřbitova bodnout nožem karatistu a bývalého příznivce hnutí skinheads Pouchlého a navíc ještě týmž nožem ohrožovat řidiče přivolané sanitky.

Prümmer slyšel při cestě na hřbitov kvílení pneumatik, když na parkovišti prudce zastavilo auto. To důchodce rozčílilo a na Pouchlého, který seděl za volantem, zakřičel, že tu není závodní dráha. Poté měl na svého mladšího a o hlavu vyššího protivníka zaútočit nožem a pěstí.

Důchodce tvrdí, že byl napaden mladíky

Podle Prümmera na něj však Pouchlý zaútočil sám s pomocí svých kamarádů. "Já jsem se jim vysmekl a z auta sem vytáhl nůž, kterým jsem mával před sebou a nešťastnou náhodou jsem Pouchlého zranil,“ tvrdil vitální důchodce, který neváhal u soudu sundat sako a názorně předvádět boxerské výpady, kterým byl prý vystaven.

Po bitce zůstal Pouchlý těžce zraněný, hrot nože mu přeťal jednu z hrudních tepen a jen rychlá pomoc zdravotníků mu zachránila život. A právě řidiče záchranky měl Prümmer ohrožovat nožem.

Soudce Miloš Žďárský v odůvodnění rozsudku zdůraznil, že Prümmerova zranění po údajném útoku čtveřice mladíků rozhodně neodpovídají tomu, že by dostal desítky ran. Soudce zdůraznil, že kdyby řidič, vzhledem k tomu, že je karatista, použil své bojové umění, důchodce by patrně na místě "zlikvidoval".

Prümmerovi soudce vyčetl, že není schopen kritického náhledu na čin, který spáchal. "Téměř usmrtil člověka a přesto za celou dobu procesu nenašel místo, aby nad tím vyjádřil lítost," dodal soudce.