Jde o jeden z mimořádných případů v historii severočeské justice, kdy je souzen vrah, ale tělo oběti nebylo nalezeno. Státní zástupce si je ale jistý, že proti obžalovanému má dostatek důkazů. Jaroš v úterý přiznal, že ženu uhodil, ale prý neví nic o tom, že by ji měl zabít.

V obžalobě se uvádí, že Jaroš se pokusil v bytě zahladit stopy po vraždě. Tělo prý nejdříve schoval pod postel v bytě zavražděné, pak si půjčil automobil, kterým ho odvezl. Údajně oběť hodil do plastového kontejneru v ústecké čtvrti Krásné Březno, kde ji ukryl pod odpadky.

Útok následoval po hádce

Z bytu zavražděné ukradl notebook, mobilní telefon a porcelán, vše se pokusil prodat. V době, kdy čin, ze kterého je obžalován, měl spáchat, byl v podmínce.

Jaroš ve své výpovědi uvedl, že ženu opravdu uhodil, ale jednou, nikoli opakovaně. Prý se v jejím bytě pohádali, protože s ní nechtěl mít sex. Tvrdí, že když se chystal k odchodu, žena ho napadla, on se proti ní ohnal rukou, na které měl boxer. Údajně upadla, ale byla živá, protože mu stále nadávala.

Jaroš tvrdí, že když odcházel z domu zavražděné, potkal svého bratra. Od něho se údajně později dozvěděl, že je žena mrtvá. Bratr prý slíbil, že se o vše postará. Jaroš v úterý řekl, že v bytě byl ještě ten den večer pro bundu a počítač. Byt byl prý uklizený.

Jaroš tvrdí, že na něj policisté tlačili

Soudce Ondřej Peřich se při líčení Jaroše opakovaně ptal, proč vypovídá jinak než v přípravném řízení, kdy se policii i soudu při jednání o vazbě k činu doznal. Jaroš tvrdí, že policisté na něj tlačili a vyhrožovali mu trestem 20 let vězení.

„Řekl jsem, co chtěli,“ prohlásil obžalovaný. Nedokázal ale objasnit, proč tak vypovídal i za přítomnosti svého obhájce, se kterým se mohl poradit.

Rozsudek by měl být vynesen v závěru týdne.