„Jedná se o přejezd bez závor, ale se světly,“ podotkl mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Světla u přejezdu blikala i po nehodě, takže to vypadá, že řidič je musel přehlédnout, nebo se pokusil stihnout přejet ještě před vlakem.

Záchranáři museli vyprošťovat mrtvého za pomoci hasičů. Tělo bylo zaklíněné ve zdemolovaném autě ještě kolem 17. hodiny. Podle mluvčí záchranky Terezy Janečkové se nejspíš nikdo další nezranil.

Doprava na trati mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem byla ovšem zablokovaná několik hodin.

Neděle ve znamení vlakových nehod

Neděle byla ve znamení neštěstí na vlakových kolejích. Tragické následky mělo nezodpovědné počínání muže, který se nad ránem procházel po vlakových kolejích. Projíždějící vlak na trase z Uničova na Medlov ho smetl do potoka. Podle policie byl muž na místě mrtvý.

S vlakem se střetnul pravděpodobně i devatenáctiletý mladík z Rokycanska, jehož bezvládné tělo ležící v jízdní dráze uviděl v neděli před pátou hodinou ranní strojvedoucí vlaku na severním Plzeňsku.

Muž ležel na trase ze stanice Stupno do Chrástu za železničním mostem. Byl naživu, ale v bezvědomí. Záchranná služba jej transportovala do nemocnice. Vyšetřování případu pokračuje.