O dalších podrobnostech ale odmítl hovořit. Uvedl pouze, že podstata obvinění je obdobná jako u dalších čtyř důstojníků, kteří jsou stíhání od srpna za to, že měli zmařit řádné prošetření Budíkova případu. Všech pět obviněných důstojníků, včetně zástupce policejního ředitele Vladimíra Budíka, je mimo službu. Kriminálka je tak prakticky bez svých velitelů a začíná se improvizovat.

Obviněné špičky karlovarské policie udělaly vědomou chybu, když vyšetřování případu podezřelého policisty nepředaly kompetentnímu orgánu, kterým je inspekce ministra vnitra. Naopak svým postupem zmařily provedení úkonů důležitých pro důkazní řízení.

Někteří z obviněných důstojníků se hájí tím, že nedostali včas informace od svých podřízených. Ti ale zase vypověděli, že měli od nadřízených pokyny, jak v případu postupovat. Tehdy přesvědčovali svědky, kteří Budíka jako pachatele bezpečně poznali, že poštu nemůže vyloupit policista. Tím je zmátli a zmařili tak klíčový důkaz u soudu, kterým je rekognice (identifikace podezřelého ze strany svědků). Soud proto zatím nepravomocně Budíka zprostil obžaloby.