V manželství Jaloutových to už delší dobu neklapalo. Proto se dohodli na rozvodu a prodeji bytu, o peníze se měli podělit. A právě peníze byly příčinou zuřivé hádky, ve které se malé dítě stalo rukojmím jednoho z rodičů. Fatima svému muži totiž místo požadovaných 200 tisíc nabídla jen 50 tisíc korun. To Syřana rozzuřilo.

„Vzal svou dceru do náruče a k hrdlu jí přiložil nůž a křičel, že zabije ji i sebe, pokud nedostane peníze. S dcerou se zamkl v ložnici a vyšel až tehdy, když mu žena požadovanou sumu slíbila,“ řekl soudce Jaromír Papírník.

Malá Jasmína začala plakat a matka ji šla proto uložit a uklidnit. Jenže Jalout se znovu rozčílil, opět popadl nůž a začal s ním šermovat ženě před obličejem. „Křičel, že všechny zabije a chtěl 400 tisíc korun,“ pravil soudce.

Jaloutova obhájkyně se snažila dokázat, že celé obvinění je jen pomstou bývalé ženy. „To ona navázala poměr s jiným mužem. Na částce 200 tisíc korun byla s Jaloutem předem domluvená. A sám obžalovaný vzal dceru jen do náručí, že by měl nůž nebo ji bral jako rukojmí, se nepodařilo prokázat,“ tvrdila advokátka.

„Možná že v zemích Středního východu je normální, aby si člověk peníze vynucoval násilím, u nás je to však nepřijatelné,“ kontroval státní zástupce. Soud mu dal nakonec zapravdu a Jalout si tak za braní rukojmí a vydírání posedí 4 roky ve vězení.