„Právě si dělám rozklad pravomocného rozsudku vrchního soudu a chystám pro klientku určité závěry. Navrhuji jí dovolání a žádost o odklad výkonu trestu. O tom, jak to nakonec dopadne, ale rozhodne sama klientka,“ řekl v úterý Právu Vladimír Kovář.

Polednová dostala před měsícem definitivně šestiletý trest za podíl na justiční vraždě političky Milady Horákové a dalších tří mužů z roku 1950. Pražský městský soud poté rozhodl, že odsouzená má nastoupit do plzeňské věznice Bory do konce října. Podle vedoucí tamní trestní kanceláře odeslal Polednové příkaz k odchodu za mříže minulý pátek.

Sama bývalá dělnická prokurátorka však při odvolacím jednání nevyloučila, že by si svůj trest nakonec odpykala. „Proč ne?“ reagovala v září na dotaz Práva, zda je schopna do vězení jít. „Málokdo se k tomu takto postavil jako ona. O této věci se s ní ještě musím domluvit,“ doplnil k případnému odchodu Polednové do vězení Kovář. Nevyloučil, že jako poslední krok v této kauze zváží i podání ústavní stížnosti kvůli možnému porušení zákona ze strany obecných soudů.