Vše se odehrálo na tramvajové zastávce u liberecké zoologické zahrady. Útočnice nejprve hodila po ženě s kočárkem láhve od piva. Když ji minuly, vybila si svou agresivitu jiným způsobem.

„Kopla do kočárku s malým chlapcem. Kopnutí bylo tak silné, že se kočárek i s dítětem převrhl do kolejiště a chlapec se udeřil do hlavy. Utrpěl několik oděrek a hematomů,“ popsala neuvěřitelnou událost mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková.

Napadené mamince přispěchala na pomoc jedna z přítomných žen, dalších asi deset lidí kolem incidentu jen přihlíželo. Přivolaní policisté agresivní ženu zadrželi a umístili do policejní cely. Podle kriminalistů se ten samý den tato žena ještě vloupala do bytu své babičky, kde ukradla šest tisíc korun a oblečení.

Podle některých svědků je žena svou agresivitou v Liberci známá. Kolemjdoucí prý nenapadla poprvé. „Komisař ji obvinil z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, pokusu o ublížení na zdraví a výtržnictví,“ doplnila Suchánková. Hrozí jí až dvouleté vězení.