"Vyslali jsme na místo dva sanitní vozy a leteckou záchrannou službu z Prahy, kterou jsme ale vzápětí odvolali, protože náš lékař na místě zjistil, že u dvou nejtěžších zranění se bohužel jedná o exitus," řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Podle Janečkové při nehodě zemřeli dva starší manželé, jejiž auto se střetlo s protijedoucím vozem. Celkem na místě havarovala čtyři auta.

Jedna žena skončila se středně těžkým zraněním v nemocnici v pražském Motole, kam ji dopravil vrtulník. Utrpěla zlomeninu ruky a zhmoždění hrudníku.

Při nehodě utrpěla lehčí zranění desetiletá dívka, má pohmožděniny břicha. Spolu se svou matkou, která má zraněnou krční páteř, ji záchranáři odvezli na chirurgickou ambulanci v Benešově. Celková bilance nehody jsou tak dva mrtví a tři zranění, uvedla Janečková. Upřesnila tak původní informace, podle nichž si nehoda vyžádala celkem čtyři zraněné.

Truxa uvedl, že policisté k nehodě vyjížděli před 12:30. Kvůli odstraňování jejích následků bude ve směru na Tábor odkláněna doprava po vedlejších komunikacích.