Devatenáctiletý mladík závislý na pervitinu se totiž vydal ve středu večer pro svojí obvyklou dávku, kterou měl dostat od dealera na smluveném místě. Peníze ale předal svému prodejci už dopředu a tak na drogu čekal marně, dealer si peníze nechal a nepřišel. 

To mladíka natolik rozlítilo, že se vydal domů pro dětskou pistolku na kuličky a nůž, takto vyzbrojen byl rozhodnut opatřit si peníze na opiáty stůj co stůj. Za cíl si vybral jeden z nonstop obchodů, pekárnu v Brně - Králově Poli. 

„Na hlavu nasadil kuklu a vytáhl pistoli, přesně tak, jak byl zvyklý z klukovských bojových her. Po prodavačkách vyžadoval pět tisíc korun z tržby,“ popsal první pokus o získání peněz policejní mluvčí Bohumil Malášek. Ženy za pultem ale překvapeného lupiče odbyly s tím, že mají jen dvě stovky. Po tomto zjištění se dal mladík na útěk.

Za svůj druhý cíl si vybral benzínovou pumpu na sídlišti v Brně - Lesné. „Opět požadoval vydání tržby, ale rázná pokladní maskovaného lupiče nevybíravě vypoklonkovala s tím, že okamžitě volá na policii,“ řekl mluvčí. Zdrcený a neúspěšný lupič se dal opět na útěk. 

To už ale po něm pátraly hlídky po celém Brně. V Křižíkově ulici na mladíka policisté narazili. „Nereagoval na pokyny policistů. Umoudřil se až ve chvíli, kdy policistka použila hrozbu střelnou zbraní,“ dodal mluvčí s tím, že mladému lapkovi, který skončil v policejní cele, hrozí až deset let vězení.