Nejtěžším zraněním je podle záchranářů zlomenina pánve ženy, kterou musel do nemocnice dopravit vrtulník. Řidič utrpěl zlomeninu kotníku, ostatní cestující mají otřesy mozku, zlomeniny končetin a zhmožděniny. Zranění byli dopraveni do nemocnic v Českém Krumlově a v Českých Budějovicích. Nyní jsou ve stabilizovaném stavu.

"Okamžitě po nehodě zastavilo několik aut. Jejich osádky se snažily zraněným pomoci, tlumočit a přivolaly pomoc," uvedla mluvčí. Policisté také spolu s hasiči prohledávali břeh blízké řeky i okolí, jestli někdo z cestujících v šoku neutekl. To se nakonec nepotvrdilo.

Autobus se vyhýbal protijedoucímu autu

Autobus patřící rakouské cestovní kanceláři vezl turisty z tyrolského Spittalu, Klagenfurtu a Villachu na návštěvu Českého Krumlova. V mírné pravotočivé zatáčce sjel ke krajnici, utrhla se s ním zem a on se převrátil na střechu směrem k řece. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu. Nehoda se stala dva kilometry za Rožmberkem směrem na Zátoň.

Podle svědka nehody začala autobus předjíždět žlutá škodovka. V protisměru vyjelo další auto, řidič autobusu strhl řízení na stranu a utrhla se s ním krajince.

"Silnice na Rožmberk je uzavřena od Větřní a od křižovatky U Tří veverek," řekla Novinkám mluvčí českokrumlovské policie Michaela Pavlíčková. Podle ní je na místě velký zmatek.

Lidé si při nehodě pomáhali

Na místo neštěstí dorazil i psycholog a tlumočník do němčiny. Jihočeský hejtman Jan Zahradník, který k Rožmberku také přijel, ocenil, že lhostejní nebyli ani řidiči, kteří projížděli kolem nehody. Zastavovali a snažili se lidem pomáhat.