"Inspekce ministra vnitra dospěla k závěru, že nešlo o trestný čin, ale o přestupek, který teď budou řešit nadřízení policistů," informovala Novinky o uzavření vyšetřování IMV mluvčí ministerstva vnitra Jana Malíková.

"V těchto dnech (inspekce) případ vrací kontrolnímu odboru na policii pro Prahu-venkov, které má prozkoumat, zda se nedopustili přestupku," sdělil Právu Petr Vorlíček z tiskového odboru ministerstva vnitra. Podle něj inspekce k tomuto závěru došla v rámci prověřování, zda jí vyšetřování kauzy vůbec přísluší.

Košťál: nepil jsem, jenom jsem si přiťuknul

Košťála přitom usvědčují televizní záběry, že v den nehody, kdy slavil 50. narozeniny, pil na tiskové konferenci alkohol. Fotbalový funkcionář to však odmítá a hájí se tím, že si sklenkou sektu jen přiťukával.

"Když sedám za volant a řídím, tak nikdy nepiju alkohol, což platilo samozřejmě i v tomto případě," uvedl již dříve médiím.

Při nehodě, která se stala u Vestce nedaleko Prahy, nikdo nebyl zraněn. Košťál při ní smetl jiné auto ze silnice, které následně narazilo do dalšího vozu. Podle jeho tvrzení nestačil svůj vůz v popojíždějící koloně aut ubrzdit.

Povinnost policistů provést u účastníků dopravní nehody orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu je dána závazným pokynem policejního prezidenta.