Bývalý podnikatel se u pražského krajského soudu zpovídá z dvojnásobného pokusu o vraždu, nedovoleného ozbrojování a vydírání. Podle obžaloby postřelil bezbrannou ženu a následně vystřelil na mladého muže, který se ženě snažil pomoci. Sám Tafil tvrdí, že nechtěl nikomu ublížit, chtěl ženu pouze okrást o peníze a vzít jí auto.

"Pokud by jeho jednání bylo motivováno ziskem, bylo absurdní jednat tak, jak jednal," uvedl jeden ze znalců. Podle něj není přiměřené, aby kdokoli, kdo chce ukrást auto, střílel po utíkající ženě. Násilník je prý velmi inteligentní a ve stresu se nechová zbrkle. Tafil také nevykazuje agresivní sklony, potřeboval k činu sexuální podnět, uvedl psychiatr.

Postřelenou ženu svázal

Vše se odehrálo v září 2005 na parkovišti u silnice mezi Karlovými Vary a Prahou. Na odpočívadle zastavila osmapadesátiletá řidička a odskočila si do lesa na záchod. Z křoví vyběhl muž s pistolí a požadoval, aby si žena lehla na zem. Když místo toho utíkala k autu, nelegálně drženou zbraní po ní vystřelil.

Poté postřelenou ženu svázal a pokusil se ji naložit do jejího vozidla. V tom okamžiku kolem projíždělo další auto, ze kterého vyběhli tři muži a chtěli ženě pomoci. Násilník se lekl a dal se na útěk. Přitom prý po mužích střílel. Přepadená žena skončila s prostřelenou kyčlí v nemocnici.

Muž si již odpykává ve vězení trest za majetkové delikty. V době střelby u Řevničova byl na útěku z vězení, kam se údajně nevrátil z vycházky. Podle psychiatrů se Tafil také přiznal, že byl kolem roku 1985 již jednou trestán za omezování osobní svobody. Obtěžoval prý stopařku, kterou svezl.

Uprchlíka policie zatkla počátkem loňského roku a dopravila ho zpět do vězení. Až později ho ale označila za pachatele střelby u Řevničova - v červnu ho ve vězení obvinila.