Při vloupání do restaurací a objektů různých firem způsobil podle policie od března do července minulého roku škodu za zhruba čtvrt miliónu korun. Ukradené věci, hlavně elektroniku, měl prodat a peníze použít na nákup drog.

Série vloupání pak vyvrcholila v červenci sérii útoků na tři mladé ženy na odlehlých místech za městem. Minimálně jednu z nich chtěl znásilnit. "K ženám se choval extrémním způsobem," konstatoval soudce při odůvodnění rozsudku.

V prvním případě ženu násilím svlékl a ohrožoval pistolí. Naštěstí se jí podařilo utéct. Další oběť se o několik dní později snažil zpacifikovat ještě brutálnějším způsobem. "Povalil ji na zem a do úst jí vsunul hadr, který zajistil drátem. Byl ale vyrušen traktoristou a z místa činu utekl," píše se v obžalobě.

Přepadené ženy utrpěly duševní trauma, jedna z nich se dodnes léčí u psychologa. Soud nakonec kvalifikoval jeden útok jako pokus o znásilnění, další dva pouze jako trestný čin vydírání.

Mladík se policistům téměř ke všemu přiznal a své jednání svedl na drogy. "Kdybych nepotřeboval peníze na pervitin, nikdy bych to nedělal," řekl. Popřel pouze pokusy o znásilnění. Motiv přepadení podle něj nebyl sexuální, ale loupežný.

Rozsudek zatím není pravomocný, protože státní zástupkyně i obžalovaný si nechali lhůtu pro případné odvolání.