Vše se odehrálo za obcí Mutěnice na Hodonínsku, kde před sebou policejní hlídka zpozorovala dvojici cyklistů, kteří podezřele kličkovali po silnici z jedné strany na druhou. Policisté je předjeli a chtěli je zastavit. Cyklisté však nijak nereagovali a šlápli více do pedálů.

Jeden z cyklistů po chvíli odbočil na polní cestu. Tam přijíždělo osobní auto a jen těsně nedošlo ke srážce. Policisté ujíždějícího cyklistu pronásledovali i na polní cestu, kterou se muž snažil za každou cenu ujet. Když dojel k lesu, seskočil z kola a utíkal do lesa.

"Policisté nejprve muže vyzvali, aby se zastavil a šel s policisty k vozidlu, ale cyklista odvětil, že "nikam chodit nemusí, že platí daně". Vzhledem k tomu, že cyklista neuposlechl žádný z pokynů policistů, nezbylo, než jej zpacifikovat za pomocí donucovacích prostředků. Při tomto zákroku agresivní cyklista kousl jednoho ze zasahujících policistů do prstu," uvedl Roman Pittner z hodonínské policie.

Prchajícího cyklistu policisté předvedli na policejní služebnu v Dubňanech, kde třiačtyřicetiletý muž z Mutěnic nadýchal 2,2 promile alkoholu.