Policisté zjistili, že muž telefonoval z budky na nádraží v Holešovicích, řekl Štěpán Rusňák, výkonný ředitel První všeobecné člunovací společnosti, která plavidlo pro pražský magistrát postavila. Jednalo se pravděpodobně o muže, který se chtěl na lodi ubytovat, ale byl pro opilost vykázán, dodal. Policie případ vyšetřuje.

"Stodvacet osob bez přístřeší se ocitlo paradoxně znovu na ulici, resp. pod mostem," uvedl Rusňák

Všichni bezdomovci museli opustit loď a čekat, až ji policie prohledá, dodal. Po zhruba dvou hodinách policisté prohlídku ukončili a nic nenašli. Bezdomovci se tak mohli vrátit a palubu, řekl Rusňák.

Loď pro bezdomovce, v níž je také veškeré sociální zázemí, funguje od 1. února. Má kapacitu 250 lůžek. Lidé bez přístřeší mohou na loď přicházet od 19:30, ráno ji musí opustit.

Přestavba lodě z roku 1962, která dříve sloužila pro převoz obilí, přišla na 23 miliónů korun. Plavidlo je 77 metrů dlouhé a široké 10 metrů. Celková váha je 400 tun. Loď je po rekonstrukci vybavena například požární signalizací s kouřovými hlásiči a rozhlasem po celé lodi. Práce na lodi začaly v říjnu loňského roku, sloužit začne od prvního února.