"Byly tam granáty, samopaly a pistole. Zbraně necháme prohlédnou expertem. Musí se například vyhodnotit otisky prstů, aby se zjistilo, kdo s nimi manipuloval," řekl Právu zdroj, který má o případu informace. Kromě zbraní našli policisté ještě například několik litevských pasů a velké množství starožitných předmětů.

Prostitutky, které v té době byly v klubech, odvedli detektivové k výslechu. Klatovská státní zástupkyně Jiřina Vítovcová na dotaz Práva pouze potvrdila, že domovní prohlídky proběhly. Co se při nich ale zajistilo nechtěla komentovat. "Vše je zatím ve stádiu prověřování. Z taktických důvodů nelze o hovořit o podrobnostech. Mohlo by se tím narušit vyšetřování," dodala.

Žádné bližší upřesnění nesdělila ani mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová. "Výsledky domovních prohlídek se vyhodnocují," řekla pouze. Potvrdila však, že domovní prohlídky ve třech nočních klubech byly součástí připravované realizace případu obchodování s lidmi a kuplířství. Podle informací Práva je majitele klubu, kde se zbraně našli, český občan. Údajně měl být přítomen domovní prohlídce. K nalezenému kontrabandu se však neznal.