Státní zástupkyně se na místě odvolala, považuje trest za nepřiměřeně nízký. Oba muži proto zůstávají ve vazbě.

Soudkyně Drahomíra Regnerová vysvětlila proč byli potrestáni jen vyhoštěním: "Nepodmíněné tresty, které navrhovala žaloba, by byly neúčelné, s ohledem na to, že by se oddálila doba nástupu obou  obžalovaných na sexuologické léčení."

Znalci z oboru sexuologie uvedli, že je nezbytně nutné, aby oba obžalovaní co nejdříve nastoupili ochrannou sexuologickou léčbu, u níž je nutné, aby byla vedena v mateřském jazyce.

Cizinci si vybírali ratolesti rodičů ze sociálně slabých rodin. Oba mají movité zázemí a za ukájení různými sexuálními praktikami platili dětem penězi, nebo je různě obdarovávali. Policie je zatkla v červnu v Radkovicích u Klatov. Tam měli také odstavený obytný přívěs, kde děti zneužívali. Obžalovaní se před soudem doznali, ale tvrdili, že sexuální aktivita byla ze strany dětí, které je prý k tomu vybízely.

"Nikdy nedošlo k něčemu, co by děti samy nechtěly. Dokázaly mne provokovat. Například si strkaly prst do úst a napodobovaly orální sex. Někdy se zase přede mnou svlékaly a vzájemně si sahaly na přirození. Stalo se také, že jeden z hochů ke mně přiběhl, dal mi pusu a jazyk mi při tom zasunul do krku. Bylo těžké tomu odolat a odmítnout je," prohlásil Weise.

Němce usvědčovaly jednak výpovědi zneužitých dětí, ale také video nahrávka pořízená skrytou kamerou přímo v karavanu. Tu tam umístila policie poté, co začala oba cizince podezřívat .