Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: David W Cerny, Reuters

Stoletá Slovenka zvítězila nad koronavirem

Paní Júlia žije v domově sociálních služeb v Rokytově u Humenného na východním Slovensku a ve svých sto letech překonala covid-19. Podle ředitelky zařízení Diany Čičvákové je příběh paní Júlie nadějí pro ostatní seniory.

Ilustrační foto Foto: David W Cerny, Reuters
Stoletá Slovenka zvítězila nad koronavirem

V zařízení pro seniory v Rokytově byla pozitivně testovaná na koronavirus polovina klientů a několik zaměstnanců. „U paní Júlie měla naštěstí nemoc lehký průběh. Domnívám se, že paní Júlia je věkově rekordmankou mezi lidmi, kteří žijí v domovech sociálních služeb a překonali tuto nemoc,” řekla televizi Joj ředitelka zařízení.

Průměrný věk klientů zmíněného zařízení je 90 let a náročné období zvládají díky obětavosti personálu. V den stých narozenin paní Júlie si zdravotní sestry, ošetřovatelky i kuchařka oblékly kroje a oslavenkyni zazpívaly. „Paní Júlia je stále plná optimismu a přináší nám radost do života,” uvedla Čičváková. Júlia s humorem říká, že jí ve sto letech bolí nohy, protože v životě hodně tancovala.

Jubilantka má čtyři děti, a když ovdověla, starala se o ně sama. Děti jí kvůli pandemii nemohly navštívit několik týdnů, ale na její narozeniny jí přijely blahopřát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků