Hlavní obsah
Nabírání vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer a BioNTech Foto: Ondřej Deml, ČTK

Španělsko chystá registr lidí, kteří odmítli očkování

Španělsko vytvoří registr lidí, kteří se odmítnou nechat očkovat proti koronaviru. V rozhovoru se stanicí La Sexta to oznámil španělský ministr zdravotnictví Salvador Illa. Přístup do databáze budou mít podle něj i „evropští partneři“.

Nabírání vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer a BioNTech Foto: Ondřej Deml, ČTK
Španělsko chystá registr lidí, kteří odmítli očkování

V zemi se stejně jako v dalších státech Evropské unie začalo s podáváním vakcíny společnosti Pfizer/BioNTEch v neděli. Podle ministra bude očkování dobrovolné. Každý občan na něj dostane pozvánku.

Údaje těch, kteří se k očkování nedostaví, se zaznamenají do registru. Do něj budou mít přístup i úřady dalších evropských zemí. Podle Illy nebude databáze veřejná a bude se důsledně dbát na dodržení práva na ochranu osobních údajů.

„Žádáme vás, abyste přišli, když vás pozveme,“ vyzval ministr zdravotnictví Španěly.

Ve Španělsku, které má asi 47 milionů obyvatel, se nákaza koronavirem prokázala od počátku epidemie už u více než 1,8 milionu lidí. S covidem-19 zemřelo přes 50 tisíc nakažených.

Jako první dostala vakcínu ve Španělsku 96letá Araceli Hidalgová z Guadalajary. V následujících dvanácti týdnech chce španělská vláda naočkovat zhruba 2,3 milionu lidí. Do léta by měla podle vládního plánu vakcínu dostat podstatná část populace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků