Hlavní obsah
Osadu hlídali během dne policisté, večer jim přijedou na pomoc vojáci. Foto: Policie SR

Osadu u Piešťan obklíčila policie, obyvatelé mají covid a snaží se odjet

Slovenští policisté uzavřeli romskou osadu v obci Ratnovce u lázeňského města Piešťany, protože zde mělo přes 30 procent obyvatel pozitivní test na covid-19. Nakažení se mermomocí pokoušeli dostat z osady. Večer by měli policistům přijet na pomoc vojáci, píše server tvnoviny.sk.

Osadu hlídali během dne policisté, večer jim přijedou na pomoc vojáci. Foto: Policie SR
Osadu u Piešťan obklíčila policie, obyvatelé mají covid a snaží se odjet

V osadě testovali 88 lidí a 28 mělo pozitivní výsledek. „Všem osobám v osadě byla nařízená karanténa a osada bude hlídaná policisty až do ukončení karantény,“ uvedla slovenská policie s tím, že o pomoc požádá také vojáky.

V osadě má trvalý pobyt asi 90 osob, ale žije zde přes 200 lidí. Pro televizi Markíza to potvrdila starostka obce Daniela Sigetová. Policie už zaznamenala pokusy obyvatel osadu opustit, na místo proto už v pátek večer dorazí i vojáci, aby se nikdo nedostal ven „Mezi nakaženými jsou i děti. Nejmladší pozitivně testované dítě má tři roky,“ uvedla televize.

Na Slovensku zaznamenali 3991 nových potvrzených případů nákazy koronavirem Sars-CoV-2 a v souvislosti s ním zemřelo 62 lidí. V nemocnicích je 2197 pacientů s potvrzeným covid-19, z toho 152 na JIP a 159 na plicní ventilaci. Celkově bylo v zemi dosud pozitivně testovaných 146 124 lidí a od začátku pandemie na Slovensku zemřelo 1440 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků