Hlavní obsah
Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Německo nečeká. Začne očkovat proti covidu už v prosinci

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn (CDU) očekává, že první dávky vakcín proti koronaviru budou k dispozici do konce letošního roku. Věří, že proočkování populace nepotrvá celý rok, píše server týdeníku Focus.

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn Foto: Hannibal Hanschke, Reuters
Německo nečeká. Začne očkovat proti covidu už v prosinci

„Existuje důvod k optimismu, že vakcína bude v Evropě schválena ještě letos,“ řekl a dodal: „Poté se může okamžitě začít s očkováním.“ Není jasné, s jakou vakcínou Německo primárně počítá.

Požádal jednotlivé spolkové země, aby očkovací centra byla připravena na polovinu prosince. Mnohé vakcíny podle jeho slov nepotřebují skladovat v místech s hlubokým chlazením, proto se může podle něj očkovat v běžných ordinacích praktických lékařů. „A pak to půjde rychle. Nezapomínejme na to, že během několika týdnů se každý rok očkuje proti chřipce až 20 milionů lidí,“ řekl Spahn.

Ministr současně oznámil, že jeho resort vytvořil online platformu, do níž by se zanášely informace o proočkování rozlišené podle věku a regionu. „Pokud dosáhneme vysoké proočkovanosti mezi populačními skupinami, které jsou obzvláště ohroženy, budeme schopni postupně zmírnit omezení,“ dodal.

Německo bude mít k dispozici více než 300 milionů dávek vakcín. „I při dvou dávkách pro jedno očkování bychom měli dost pro vlastní populaci a mohli bychom se podělit s dalšími zeměmi,“ řekl Spahn.

Ministr oznámil, že Německo bude mít k dispozici také vlastní vakcínu od firmy IDT z Dessau v Sasku-Anhaltsku. Látka podle dílčích výsledků studií vykazuje pozitivní signály. Vedení společnosti oznámilo, že první výsledky by měly být zveřejněny v prosinci a na konci roku 2021 požádá o její schválení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků