Hlavní obsah

Na Olomoucku je rekordní počet hospitalizovaných s covidem

Rekordní víkend v počtu hospitalizovaných, covid pozitivních pacientů mají za sebou nemocnice skupiny AGEL v Olomouckém kraji. V nemocnicích v Prostějově, Přerově, Šternberku a v Jeseníku leželo 310 pacientů s covidem, z toho 29 osob bylo ve vážném stavu na odděleních ARO a JIP. Nejvytíženější byla prostějovská nemocnice.

Na Olomoucku je rekordní počet hospitalizovaných s covidem

„Počty covid pozitivních pacientů, kteří potřebují hospitalizaci, začaly dramaticky růst zhruba v polovině října. Ještě v polovině září u nás leželo v průměru okolo 25 pacientů. Minulý víkend už to bylo 155 pacientů a během minulého týdne počty dále narůstaly až k téměř 180,“ upřesnila předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční Marie Marsová s tím, že nejvytíženější je prostějovská nemocnice, kde aktuálně leží 83 nemocných, z toho 13 ve vážném stavu na lůžkách ARO a JIP.

Nemocnice Středomoravské nemocniční ještě disponují lůžkovými kapacitami pro pacienty s onemocněním covid-19, pokud by se situace dále zhoršovala. „Aktuálně máme kapacitu nastavenou na 180 standardních lůžek a až 30 lůžek typu ARO a JIP,“ konstatovala Marsová.

Vyhodnocujeme až 3000 vzorků denně

Dalších 38 covid pozitivních pacientů, z toho tři v péči lékařů oddělení ARO, bylo o víkendu hospitalizováno v Nemocnici Jeseník. To je zde zatím nejvíce od počátku epidemie.

„Naše nemocnice neustále navyšují kapacity covidových jednotek. Tato lůžka jsou vždy prakticky ihned obsazena. S ohledem na aktuální enormní poptávku po testování navýšila svou kapacitu také naše odběrová místa i samotné laboratoře. Analýzy PCR testů provádíme v našich laboratořích v Ostravě-Vítkovicích, v Prostějově a Plzni a aktuálně dokážeme vyhodnotit až tři tisíce vzorků denně,“ uzavřel předseda představenstva AGEL Aleš Herman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků