Hlavní obsah
Sazka loni vytvořila 275 milionářů Foto: Sazka a.s.

Sazka loni vytvořila 275 milionářů

Loterie v uplynulém roce udělaly milionáře hned z 275 Čechů, což je historicky druhý nejvyšší počet, rekordem zůstává 288 milionářů a 1 miliardář z roku 2015. Celková částka pro milionáře v roce 2018 činí 1,3 miliardy korun. Dohromady Sazka loni ve všech svých hrách vyplatila přes 40 milionů výher v hodnotě 6,6 miliardy korun.

Sazka loni vytvořila 275 milionářů Foto: Sazka a.s.
Sazka loni vytvořila 275 milionářů

V průměru Sazka generuje 1 milionáře každý pracovní den. Denně pak Sazka vyplatí více než 100 000 výher. Tato čísla dokazují stále rostoucí zájem Čechů o loterie. „Důvodem růstu jsou zejména inovace, které zákazníkům nabízíme. Ať už jsou to mimořádná losování nebo zajímavé věcné výhry. Jsme rádi, že loterie je čím dál víc populární mezi občasnými hráči, a díky tomu, že se z loterie stále více stává zábava, daří se oslovovat i mladší cílovou skupinu,“ říká Robert Chvátal, generální ředitel Sazky.

Muž ze Zlínska získal desátou nejvyšší výhru v historii

Největší část milionových výher vytvořila nejoblíbenější loterie Sportka, konkrétně 210. Nejvyšší výhra uplynulého roku a desátá nejvyšší vůbec padla na Zlínsku. Zákazník zde podal na počátku září plný tiket Sportky spolu se hrou Šance za 220 Kč. Sázenku vyplnil vlastními čísly den před losováním, následující večer už mohl plánovat, jak naloží s částkou 92 357 021 korun.

Druhou nejvyšší výhrou roku 2018 byla suma 54 milionů korun, kterou získal zkraje listopadu sázející z jižní Moravy. Dařilo se ale také v Praze. Muž ve středních letech uhodl šest tažených čísel, která mu vydělala bezmála 49 milionů korun. O tom, jak s penězi naloží, se můžete dočíst zde.

Nejvíce se dařilo sázejícím ze severní Moravy

Foto: Sazka a.s.

Nejvíce se dařilo sázejícím ze severní Moravy

Hned 36 milionových výher padlo v Moravskoslezském kraji, následuje 31 milionářů z Prahy a 30 ze středních Čech. Dařilo se rovněž sázejícím na internetu. Prostřednictvím online sázení na webu Sazka.cz získalo milionovou částku 22 zákazníků.

V loňském roce padl šestkrát Superjackpot, tedy bonusová složka Sportky. Ve všech případech získali miliony sázející z Moravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků