Hlavní obsah
Ras al Khaimah: Luxusní odpočinek v exotice Foto: CK FISCHER

Toužíte po klidné exotické dovolené? Máme pro vás tip a nemusíte jezdit příliš daleko. Ras al Khaimah. Jeden z nejvíce rozvíjejících se emirátů poslední doby.

Ras al Khaimah: Luxusní odpočinek v exotice Foto: CK FISCHER
Ras al Khaimah: Luxusní odpočinek v exotice

Donedávna zastíněný nikdy nespící Dubají, dnes však častý cíl rodin s dětmi, které si rádi dopřejí odpočinek v prostředí krásných pláží a hotelů světové úrovně s prvotřídními službami all inclusive.

Foto: CK FISCHER

Ras al Khaimah leží na hranicích s Ománem na severním poloostrově Musandam. Díky přímému letu můžete být v tomto okouzlujícím koutě světa za necelých 6 hodin, což ocení rodiny s malými dětmi. Poznávacím znamením Ras Al Khaimah je několik rozlehlých lagun a zálivů s přístavem. Kolem nich se rozkládá vlastní město disponující kompletní infrastrukturou.

Foto: CK FISCHER

Za nákupy můžete vyrazit například do velké obchodní galerie Al Manar Mall, na golfisty čeká Towers Links Golf Club a prohlédnout si můžete i muzeum slavného mořeplavce Ahmada ibn Mádžida, zdejšího rodáka.

Foto: CK FISCHER

Ras al Khaimah je vyhlášený blankytným mořem, jako stvořeným ke koupání a potápění, i svými krásnými plážemi. Většinou jsou pokryty světlým, často až bílým pískem, zvolna klesají do vody a lemují je datlové a pomerančové plantáže. Jednotlivé plážové úseky jsou od sebe odděleny kamennými moly. Díky pravidelné údržbě jsou čisté, nechybí servis v podobě lehátek a slunečníků, ani široká nabídka aktivit, z nichž je tu nejpopulárnější plachtění a objevování mořského dna.

Foto: CK FISCHER

Jak se dostat do Ras al Khaimah? CK FISCHER nabízí jako jediná CK na trhu přímý let z Prahy a Brna. Čeká vás pouze 6 hodin letu bez dlouhého transferu.

Kde bydlet? Pobřeží nabízí ubytování v kvalitních hotelech s perfektními službami a s programy all inclusive. Některé z nich dokonce mají animační programy pro děti v českém jazyce.

Co zde dělat? Kromě relaxace na pláži můžete podniknout zajímavý výlet nebo vyzkoušet místní golfová hřiště světové úrovně.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků