Hlavní obsah
Projektová simulace učí prakticky řídit projekty Foto: TAYLLORCOX

Okopírujte dovednosti úspěšných projektových manažerů

Projekty v červených číslech? Nákladné upgrady starých produktů? Posunování odložených termínů? Výstupy projektu neodpovídají zadání? Rizika jsou obrovská? Jak mám řídit projekty, když jen hasím problémy?

Projektová simulace učí prakticky řídit projekty Foto: TAYLLORCOX
Okopírujte dovednosti úspěšných projektových manažerů

Protože 70% projektů končí špatně 

Aktuální reporty o stavu projektů stále vykazují, že až 70% projektů nedodrželo plánovaný harmonogram, rozpočet, nebo nedostálo požadované kvality a očekávaných výsledků.

Teorií proti selhání v projektu? Ani náhodou

Cílem klasických kurzů je prokázání znalostí (certifikát), ne schopností (úspěšný projekt).
O teoretické přípravě svědčí obrovské množství certifikací, kterými se pyšní absolventi. Ale přesto všechno je aplikace těchto znalostí mizivá, jak ukazují statistiky neúspěšných projektů.

Projektová simulace učí prakticky řídit projekty

Foto: TAYLLORCOX

Gamifikace, resp. simulace reálného projektu v bezpečném “virtuálním” prostředí Manažerské simulace odbourávají zbytečné a neproduktivní aktivity a naopak se snaží nalézt ty principy a metodické postupy, pomocí kterých si všichni zainteresovaní v projektu dokážou nalézt nejlepší cestu (variantu, způsob) a kontinuity činností vynaložených v projektu.

Čím víc omylů, přešlapů a negativních zkušeností si v simulaci prožijete, tím víc vás to v praxi ochrání před zbytečnými chybami. Pokud to myslíte se zlepšením projektového řízení vážně, tohle je ta pravá cesta.

Výsledkem simulace je minimalizace chaosu, neporozumění, rychlejší dodání výstupů, zamezení plýtvání v rozpočtu a mnohem lepší transparentnost projektu jako takového.

Projektová simulace učí prakticky řídit projekty

Foto: TAYLLORCOX

V simulaci se nemusíte bát udělat upřímnou chybu. Je potřeba selhat. Prožít si chyby. Co nejvíce chyb. Rychle se z nich poučit a už je neopakovat

Přesně tohle je nový trend ve vzdělávání. Klasické teoretické kurzy pomalu, ale jistě vymírají. Stále mají své příznivce a evangelisty v podobě trenérů, jejich počet však stále klesá.

Manažeři chtějí, aby si jejich lidé prožili neúspěch. Ale ideálně v simulovaném bezpečném prostředí, kde selhání nenapáchá organizaci žádné škody.

Simulaci lze využít nejenom k testování teorie v praxi, ale také jako prostředek pro zlepšení kultury projektového řízení, natavení pravidel, principů metodiky, nebo i jako audit efektivity projektové kanceláře.

Projektová simulace učí prakticky řídit projekty

Foto: TAYLLORCOX

Díky tomu si tyto "negativní zkušenosti" a související dopady na harmonogram, rozpočet, kvalitu a spokojenost s výstupy můžete prožít a poučit se z nich v bezpečném prostředí simulace.

A to vše za 1 den. Nikoliv za týdny, nebo měsíce bolestivých situací a frustrace na živých projektech, kde není cesta zpět a dopady mohou být fatální.

Jaké jsou přínosy simulace pohledem absolventů?
•    Předvedli si veškerou teorii v praxi
•    Zvýšili výkonnost projektového týmu
•    Pochopili všechny projektové role, odpovědnosti, závislosti
•    Objevili obrovské množství skrytého potenciálu v našem týmu
•    Vyzkoušeli si využití metodiky PRINCE2, Agile a SCRUM v reálných situacích
•    Všechny chyby a rizika, na kterých se učí jsou v simulovaném, ne reálném    prostředí

Simulace byznys projekt managementu

Video: TAYLLORCOX

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků