Hlavní obsah

Milovník vily Tugendhat si postavil luxusní dům přesně podle zásad funkcionalismu

Jako labuť na jezeře působí bílá vila postavená v malebném zákoutí chráněné krajinné oblasti. Architektura zděného domu ovšem není křehce romantická, ale ukázněně racionální. Navštivte s časopisem Můj dům vilu vycházející z principů funkcionalismu.

Milovník vily Tugendhat si postavil luxusní dům přesně podle zásad funkcionalismu

Náš hostitel si jako životní cíl vytyčil postavit vilu podle zásad klasické moderny 30. let. „Jsem funkcionalistou tělem i duší. Za dokonalou považuji slavnou brněnskou vilu Tugendhat, která se pro mě stala učebnicí životního stylu a velkou inspirací, především pro svoji filozofii otevřeného prostoru," přivítal nás pan domácí.

Architektonickou kompozici tvoří dva pronikající bílé kvádry na půdorysu ve tvaru L. Vyššímu křídlu dominuje v horním podlaží rozlehlá polyfunkční obytná hala, která zahrnuje kuchyňský kout, jídelnu, pracovnu, čítárnu, společenskou část a halu. Z jihozápadu se tato část domu otevírá do přírody velkými prosklenými horizontálními stěnami a je propojena s podélnou terasou.

Stavba se vyznačuje pokorným přístupem k hodnotám jak architektonickým, tak i přírodním. Realizace tohoto projektu je na naše poměry unikátní…  Celou návštěvu domu, více fotografií, technické parametry, půdorysy a kontakty na architekty najdete na www.mujdum.cz.

Více na: Mujdum.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků