Hlavní obsah
Martin Zouna si oblíbil rakouský Nassfeld

Martin Zounar: Stanovat s Klaudinkou v Praze nás baví

V cestování jsou již sehrané duo. Populární herec Martin Zounar (47) své dceři věnuje veškerý svůj volný čas. Když zrovna nenatáčí nebo nehraje v divadle, odjíždějí sami dva nebo s partou tatínků v zimě na lyže, v létě na kolo nebo k vodě pod stan.

Martin Zouna si oblíbil rakouský Nassfeld
Martin Zounar: Stanovat s Klaudinkou v Praze nás baví

Proslýchá se, že jste sportovec a máte rád akční dovolené, v kolika letech s Vámi začala jezdit dcera?

Klaudinka od dvou let začala lyžovat, pak zkoušela kolo nejprve s odrážedlem, později jsme přidělali jen šlapky. Na kolech jezdíme pravidelně od března, každý víkend. Od dvou a půl let hraje tenis, jezdí na koni a závodně plave. Na sportovní výlety vyjíždím především já s dcerou, občas vyrážíme na naše spanilé jízdy i s Honzou Čenským. Co se týká zimy, oblíbili jsme si rakouský Nassfeld, který je 630 km od Prahy.

Za chvíli nás čeká jaro, chystáte se s dcerou na kolo?

Ano, začínáme v březnu především v okolí Prahy 5, protože bydlíme na Slivenci. Okolí Vltavy máme proježděné, hlavně směrem ke Štěchovicím, do Řevnic, Dobřichovic.

V létě nejraději stanují v kempu u Berouna

Jak dcera tyhle cyklovýlety zvládá?

Velice dobře, jak jsem již zmiňoval na začátku, je to velká sportovkyně a má hodně aktivit a navíc cestou míváme dostatek pauz na odpočívání.

Kde je Vaše dcera nejšťastnější?

Tam, kde je voda, je ve svém živlu. Co ji v posledních letech baví hodně, a mě taky, je stanování. Sušenky na chroupanou, dobrá nálada a takové ty vlhčené ubrousky jsou pro naše stanování základ. Velice rádi stanujeme v okolí Prahy, kousek od domova. Pravidelně navštěvujeme kemp Velek u Loděnice v okrese Beroun.

Máte s dcerou nějaké „zlepšováky“ na cesty?

Jsem odchovaný starou školou, takže když jedeme na výlet, vítězí krabičky se zeleninou, nakrájená jablíčka, řízky a typicky české sušenky, ty máme nejradši. Spoustu zajímavých tipů na cesty jsem se také dočetl na užitečné stránce vyletyzlate.cz, kterou pravidelně navštěvuji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků