Hlavní obsah
Bílý beton COLORCRETE - rodinná vila v Brně

Jedinečný a individuální vzhled vtiskne interiéru i exteriéru barevný beton. Stavby s barevným betonem jsou na pohled přitažlivé a od ostatních domů se výrazně odlišují.

Bílý beton COLORCRETE - rodinná vila v Brně
Čtyři podstatné znaky betonu pro moderní stavbu

1.    Použití: Neomezené možnosti betonu

Beton je jedním z nejběžnějších stavebních materiálů. Je-li využit s architektonickým citem, může působit velmi esteticky. Při realizacích jsou možnosti betonu doslova neomezené. Barevný beton nachází své místo nejen v exteriéru na zdech, terase či chodníku, ale i v interiéru, kde se může podílet na originálním vzhledu stěny, podlahy, schodů nebo třeba úspěšně nahradí keramické umyvadlo.

S barevným betonem mohou být chodníky kolem domu například žluté, šedé a bílé

2.    Barva a vzhled: Beton nemusí být jen šedý

Vzhledově atraktivní barevné pohledové plochy v téměř neomezené škále odstínů lze vytvořit díky betonu COLORCRETE®. Jedná se o lehce zpracovatelný beton dle ČSN EN 206 s obsahem barevných pigmentů z nabídky skupiny Českomoravský beton, jednoho z nejvýznamnějších výrobců betonu na našem trhu. Nejde tedy o beton natřený, ale skutečně probarvený do hloubky pomocí pigmentů. Při jeho probarvování se nejčastěji uplatňují červené, hnědé, černé, případně žluté pigmenty tvořené barevnými oxidy železa. Méně běžné jsou pigmenty bílé, modré a zelené, pro které se používají jiné chemické látky (bílá - oxid titaničitý, modrá - kobaltová modř, zelená - zelený oxid chromu). Velký vliv na konečný barevný odstín betonu má odstín použitého cementu a zabarvení kameniva. Čistou bílou barvu a jasné světlé odstíny lze vytvořit pouze použitím bílého cementu. Šedá totiž tlumí jas kterékoliv zářivé barvy. Návrh optimální receptury, především vhodnou koncentraci pigmentu a obsah jednotlivých složek betonu, navrhnou technologové ze skupiny Českomoravský beton po konzultaci s architektem nebo investorem.

Vzorky barevného betonu COLORCRETE

3.    Kvalita: Povrch ovlivňuje výsledný vzhled

Na výsledný vzhled barevné betonové plochy má vliv i kvalita povrchu. Povrchy z barevného betonu jsou řešeny jako finální, tedy pohledové. Při realizaci barevných pohledových betonů COLORCRETE je oceňován především nízký počet pórů a jejich malá velikost, díky nimž je výsledná plocha hladká a na pohled krásná. Technologie výroby a zpracování se neustále posouvá kupředu a vznikají nové varianty dekorování povrchu. Mezi ty nejběžnější patří broušení, leštění, hlazení, škrábání nebo vymývání. Pro tyto úpravy jsou charakteristické různé vzhledové vlastnosti, jako je hladkost či naopak hrubost, drsnost či lesk apod. Spojením barevného betonu a povrchové úpravy betonového povrchu se otvírají široké možnosti architektonicko-uměleckého ztvárnění staveb.

Černé interiérové schodiště z barevného betonu COLORCRETE

4.    Výroba: Barevný beton od osvědčeného výrobce

Složení barevných betonů COLORCRETE je navrženo s ohledem na jednoduché zpracování a dobrou zatékavost betonové směsi. Betony COLORCRETE umožňují realizovat i velmi složité tvary a detaily pohledových betonových ploch a naplnit tak odvážné představy architektů a projektantů. Při výrobě je kladen důraz na kvalitu jednotlivých složek betonu, především pigmentů, které ovlivňují barevnost, stálost odstínů a vysokou pohledovou kvalitu finálního povrchu.

Doprava barevného betonu COLORCRETE autodomíchávačem na stavbu

Klíčem k naplnění architektonické vize je vždy úzká spolupráce všech zúčastněných stran na realizaci projektu – tedy zadavatele, architekta, výrobce betonu a realizační firmy. Více na www.transportbeton.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků