Hlavní obsah
Přímo na sjezdovce můžete sledovat překrásné vrcholy přilehlých hor Foto: Drei Zinnen Dolomiten/Manuel Kottersteger

3 Zinnen Dolomity – objevte impozantní vrcholky Dolomit v Jižním Tyrolsku

Dolomity jsou považovány za jedno z nejkrásnějších pohoří světa. A není divu. Slunce zde svítí téměř 300 dní v roce a sjezdovky jsou vždy perfektně upravené. Lyžařské středisko 3 Zinnen Dolomity je ideální volbou pro chvíle relaxace s rodinou či přáteli.

Přímo na sjezdovce můžete sledovat překrásné vrcholy přilehlých hor Foto: Drei Zinnen Dolomiten/Manuel Kottersteger
3 Zinnen Dolomity – objevte impozantní vrcholky Dolomit v Jižním Tyrolsku

Jižní Tyrolsko je oblíbeným cílem lyžařských nadšenců, a to nejen pro své příznivé podnebí, ale i pro moderní lyžařské zázemí, perfektně upravené sjezdovky a neuvěřitelně krásnou krajinu Dolomit. Region nabízí přes 1 000 kilometrů perfektně zasněžených sjezdových tratí ve dvanácti různých rezortech.

Foto: Drei Zinnen Dolomiten/Harald Wisthaler

Navíc si můžete užít množství krásných výhledů, výborné jídlo a vynikající víno. Zažijte Dolce Vita i na svahu a navštivte některou z vyhlášených místních restaurací, kde můžete ochutnat unikátní spojení alpinské a středomořské kuchyně.

Perfektně upravené sjezdovky jsou zde samozřejmostí

Foto: Drei Zinnen Dolomiten/Manuel Kottersteger

Místo pro zkušené i pro začátečníky

3 Zinnen Dolomity jsou ideální destinací pro nadšence zimních sportů a milovníky přírody. Oblast původně známá jako Alta Pusteria/Hochpustertal nabízí kopec zábavy, ale i odpočinek a spoustu různorodých aktivit. Návštěvníci si mohou užít více než 110 kilometrů sjezdovek všech úrovní. Mají také možnost prozkoumat pět propojených vrcholků Dolomit, které dokonce patří do světového dědictví UNESCO.

Foto: Drei Zinnen Dolomiten/Manuel Kotterstegerr

Tato oblast je vhodná i pro zdatné lyžaře, kteří si mohou vyzkoušet třeba celodenní 34 kilometrů dlouhý výlet „Giro delle Cime“ s poklesem až 5 600 metrů nebo sjet nejprudší svah v celém Jižním Tyrolsku se 71% klesáním! Mezitím si rodiny s dětmi mohou užít plno zábavy na malé slunných sjezdovce Prags/Braies nebo v lyžařských areálech Rienz a Waldheim, či ve spřáteleném středisku Haunold/Monte Baranci.

Foto: Drei Zinnen Dolomiten/Manuel Kottersteger

Rodinná dovolená v Dolomitech

Resort Rotwand/Croda Rossa, známý též jako domov sněhuláků a ledových zámků, je svými prosluněnými sjezdovkami a příjemnými obyvateli pro rodinu ideální. Nezapomenutelné jsou i krásné výhledy na sousední vrcholky nebo strhující krásu zamrzlých horských jezer.

Foto: Drei Zinnen Dolomite/Manuel Kottersteger

Stejně tak i středisko Monte Baranci je skvělé pro rodinnou dovolenou. Poskytuje návštěvníkům bohatý program. Využít můžete třeba sjezdovky vyhrazené jen pro děti a juniory. Mohou zde bezpečně trénovat a vy se nemusíte obávat o jejich bezpečí. Další dětmi velmi oblíbenou zimní aktivitou je jízda na speciálních pneumatikách. Pro ty, kteří se nemohou nabažit sněhových radovánek, je určeno noční lyžování či sáňkování na osvětlené sjezdovce.

Foto: Drei Zinnen Marketing/Harald Wisthaler

Nezapomenutelné zážitky

Tuto sezónu si můžete vybrat z několika speciálních akcí a událostí, které učiní vaši dovolenou v resortu 3 Zinnen Dolomity vskutku jedinečnou. Zažít můžete již zmiňované „Giro delle Cime“, které spojuje pět hor a nabídne 43 kilometrů skvěle upravených sjezdovek. Začátek krásného dne plného lyžování a odpočinku můžete zahájit vynikající alpskou snídaní na sluneční terase Helmrestaurant, kde můžete zároveň sledovat úpravu sjezdovek. Nakonec si děti zamilují podívanou na krmení sobů na Rotwand, kde mohou sledovat roztomilá sobí mláďata Rudiho a Vikiho.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků