Už dlouho se hovoří o způsobu, jakým předejít frontám na úřadech a v neposlední řadě i plýtvání dovolené. Jen málo šťastlivců totiž stihne oběhat papírování v osobním volnu. Kývete u těchto vět hlavou? Čtete dál a změňte to!

Datová schránka – praktická věcička, které vám zaručí pohodlí. Jedná se o klasickou e-mailovou schránku. Jen s rozdílem, že je dobře zabezpečená a určena ke komunikaci se státem. Obavy o únik soukromých informací nejsou tak na místě. To už je pravděpodobnější, že vám někdo ukradne dokumenty z kufru auta. Nejste navíc limitováni dny v týdnu. „Datovka“ je k dispozici kdykoliv.

Otázka, která logicky přichází je: „Co když mi stát bude dál posílat dopisy?“ Odpověď je jednoduchá – nemůže! Stát má povinnost komunikovat s vámi výhradně přes datovou schránku. A starosti s podpisem? I ty odpadají. Dokument odeslaný datovou zprávou totiž nemusí být podepsán.

S nadsázkou by se tak dalo tvrdit, že datová schránka je následníkem pošty. Dodejkou, která vám po přečtení přijde, má stejnou váhu jako podpis na doporučeném dopise.