Pokud stavíme nový dům, můžeme volit ze široké nabídky střešních krytin a nejsme tolik limitováni konstrukcí střechy nebo tvarem krovu. V případě rekonstrukce je ale situace jiná. Na domě máme již stávající krov.  Jeho stav by v každém případě před výměnou krytiny měl posoudit odborník. Ten v první řadě posoudí, v jakém stavu krov je, jestli je jeho dřevo zdravé a jakou zátěž do budoucna unese.

Často se u původních krovů stává, že nejsou dimenzovány na těžkou krytinu, nebo působením stáří již nezvládnou tak velké zatížení jako dříve. Pak je vhodné vybírat mezi lehkými typy střešních krytin.

Česká šablona Horal - vyrábí se v pěti barevných odstínech v hladkém provedení o rozměrech 400 x 400 mm a tl. 5,2 mm. Je vhodná pro použití od sklonu střechy 30°.

Česká šablona Horal - vyrábí se v pěti barevných odstínech v hladkém provedení o rozměrech 400 x 400 mm a tl. 5,2 mm. Je vhodná pro použití od sklonu střechy 30°.

Třikrát lehčí než betonové a pálené krytiny - Vláknocementová střešní krytina Cembrit.

Při samotném výběru je pak důležité zvážit několik faktorů. Jako první nás zaujme vzhled. Střešní krytina Cembrit se vyrábí v různých tvarech a formátech, jak tradičního vzhledu České šablony, šablony Dolmen a Bravan, které věrně kopírují exkluzivní vzhled přírodní břidlice, tak architektonicky zajímavé šablony Rhombus. Mezi barvami černá, grafitová, šedá, červená a hnědá můžete vybírat barvu, která se nejlépe hodí k Vašemu domu.

Důležité jsou ale také technické vlastnosti krytiny. V první řadě životnost. Prodloužená záruka na šablony Cembrit je 30 let. Jednoduchá údržba, mrazuvzdornost, stálobarevnost, odolnost proti exhalacím, nenasákavost, prodyšnost a také jednoduchá montáž také hrají důležitou roli.

Je potřeba také zvážit geografickou polohu pozemku i klimatické podmínky. Důležitý je sklon střechy, její možné zatížení a odolnost krytiny vůči povětrnostním vlivům.

Střešní krytina Bravan má rozměr 300 x 600 mm. Je vyráběna v provedení hladkém nebo s povrchem imitujícím přírodní břidlici. Lze jí použít na střechy od sklonu 18°, vždy však záleží na místní klimatické oblasti.

Střešní krytina Bravan má rozměr 300 x 600 mm. Je vyráběna v provedení hladkém nebo s povrchem imitujícím přírodní břidlici. Lze jí použít na střechy od sklonu 18°, vždy však záleží na místní klimatické oblasti.

Česká šablona HORAL – krytina do těch nejnáročnějších klimatických podmínek

Vláknocementová krytina Horal byla vyvinuta do náročných klimatických podmínek a horských oblastí nad 600 m. n m. Vývoj a předpoklady technologů potvrdil čas. Díky vysoké odolnosti povrchu a výborným mechanickým vlastnostem je Horal mezi zákazníky vyhledávaným produktem. Střešní krytina je díky svým menším rozměrům a jednoduché montáži vhodná i k použití na členité a zaoblené střechy. Z nízké hmotnosti střešní krytiny vyplývá i snadná manipulace při přepravě a pokládce.

Další věcí, kterou musíme případně uvážit, je využití podkroví. Pokud se zároveň rozhodneme pro využití původní půdy k zateplení a bydlení, hodně tím změníme podmínky pro samotný krov a střešní krytinu. Konstrukce střechy pak musí být řešena jako odvětrávaná, tedy se vzduchovou mezerou mezi krytinou a tepelnou izolací, kterou proudí vzduch na základě přirozené cirkulace vlivem rozdílu teplot u okapu a hřebene.

Hlučnost je vlastnost, na kterou by dnes jistě nezapomněli mnozí investoři, kteří si na střechu vybrali plechové krytiny. V případě obytného domu je hluk od kapek deště dopadajících na střechu, který proniká do podstřeší obtěžující.

Střešní krytinu netvoří jeden prvek, ale celý systém, včetně doplňků, ať už to jsou krajní tašky, tašky pro odvětrávání, či prosvětlovací tašky.

Střešní krytinu netvoří jeden prvek, ale celý systém, včetně doplňků, ať už to jsou krajní tašky, tašky pro odvětrávání, či prosvětlovací tašky.

Vláknocementové střešní krytiny nepřenáší hluk z dopadajících kapek deště do podstřeší

Požadavek na využití přírodních surovin je u zákazníků stále častější a bezpochyby oprávněný. Střešní šablony Cembrit se vyrábí z čistě přírodních materiálů a jsou plně recyklovatelné.

Krásná, lehká a trvalá - střešní krytina Cembrit

Společnost Cembrit, výrobce vláknocementové střešní krytiny, Vám poskytuje maximální servis. Kontaktujte nás na níže uvedených odkazech. Bezplatně za Vámi přijedeme, dovezeme nebo zašleme vzorky a montážní návody, poradíme s výběrem a všemi technickými informacemi kolem celé skladby střechy. Provádíme také kalkulace zdarma. Spojte se s naším technikem a domluvte se na kalkulaci střešní krytiny Cembrit.

Vláknocementová střešní krytina Cembrit výbornou volbou jak pro rekonstrukci rodinného domku, tak pro velké projekty.

Vláknocementová střešní krytina Cembrit výbornou volbou jak pro rekonstrukci rodinného domku, tak pro velké projekty.

Cembrit a.s.

Cembrit a.s.