Okny uniká až 30 % tepelné energie

Lidské oko nedokáže teplo vnímat. Díky termokamerám však můžeme převést záření na elektrický signál, a tak unikající teplo zviditelnit. Na termosnímku je potom možné určit jakékoliv množství referenčních bodů, a zjistit tak, jaká je venkovní teplota v daném místě.

Termosnímek tepla

Záběr termokamery – vlevo zatažená, vpravo vytažená roleta

FOTO: LOMAX & Co s.r.o.

Ve zde uvedeném případě bod Z1 ukazuje teplotu zatažené rolety, bod Z2 teplotu fasády, bod Z3 teplotu okna s vytaženou roletou, bod Z4 teplotu země. Zatímco teploty bodů 1,2 a 4 se jen nepatrně liší od teploty okolního vzduchu (cca o 1 °C), teplota okna (bod 3) je o 9,2°C teplejší než vzduch. Z toho vyplývá, že dochází k opravdu velkým tepelným ztrátám.

Vyladěné předokenní rolety

Vyladěné předokenní rolety

FOTO: LOMAX & Co s.r.o.

Předokenní rolety jsou vaší nejlepší investicí

Při dnešních cenách za energie a teplo jsou právě předokenní rolety LOMAX ideální návratnou investicí. Předokenní roleta navíc snižuje hlučnost až o 16 dB, což ocení každý, kdo má tu smůlu, že jeho okna vedou do hlučné ulice. Dokážou ale ještě víc – ochrání okna před silným větrem, bouří a krupobitím, v létě pomáhají udržet v interiéru chladnější klima a zároveň chrání vybavení před nežádoucími slunečními paprsky. A co je v dnešní době dalším kladem předokenních rolet, je fakt, že jsou velmi účinnou překážkou pro zloděje.

příjemné klima v interiéru s předokenními roletami

Příjemné klima v interiéru s předokenními roletami

FOTO: LOMAX & Co s.r.o.

Předokenní rolety LOMAX jsou zkrátka nejlepším strážcem tepla, soukromí a bezpečí každého domova. Tak proč je nezkusit? Stačí jen oslovit některého z autorizovaných prodejců, jejichž mapu i veškeré kontakty najdete na webových stránkách www.lomax.cz.