Ačkoliv se pořadí do konce soutěže jistě ještě změní a v žádném případě není ještě o vítězích rozhodnuto, dosavadní výsledky mohou posloužit také jako zajímavé tipy na výlet. Štěpánka Orsáková prozradila za redakci Kudy z nudy: „Odstupy v hlasování zatím nejsou příliš výrazné, takže šanci mají i ti, kteří se zatím nedostali do první třicítky. Jsme rádi, že se hlasujícím líbí tolik naprosto rozdílných aktivit, a moc se těšíme na další vývoj v soutěži.“

Na Moravě oslovila návštěvníky portálu Kudy z nudy botanická Zahrada smyslů v Olomouci, kterou lze vnímat nejen očima, takže si ji užijí i nevidomí. Bílé Karpaty jsou oblíbené pro své louky plné orchidejí. Jako tradiční cíl bodují Sloupsko-Šošůvské jeskyně, do první třicítky se ale dostala i jeskyně na Turoldu s podzemním labyrintem a smaragdovým jezírkem.

Jetrichovické skály

Jetrichovické skály

Mezi gurmány boduje první tvarůžková cukrárna v Lošticích. Velký zájem je o vilu Tugendhat v Brně, která se návštěvníkům letos otevřela po rozsáhlé rekonstrukci, a o nově zpřístupněný areál Dolních Vítkovic. V Jeseníku lákají návštěvníky  čarodějnické procesy.

V Českém Švýcarsku se hlasujícím líbí na naučné stezce Jetřichovické skály a v Českém ráji boduje zámek Humprecht. Oblíbenou zastávkou na cestě do Krkonoš je hospital Kuks s barokními sochami od Matyáše Brauna. V samotných Krkonoších letos boduje naučná stezka Prameny Labe. V Liberci návštěvníci oceňují nový Dinopark.

Východní Čechy letos získávají body hlasujících zajímavým mixem, z kterého si vybere opravdu každý. Betlém v Hlinsku ocení celá rodina stejně jako adrenalin park Dolní Morava. Návštěva zámku v Litomyšli je samozřejmostí. Sousední Vysočina láká turisty do CHKO Žďárské vrchy

V Jižních Čechách jsou stejně jako v minulých letech populární pohádkové Slavonice a Český Krumlov (ten soutěží se svou slevovou kartou Český Krumlov Card). Na Šumavě má na hit sezóny našlápnuto i Stezka v korunách stromů na Lipně, zatímco Klatovy lákají na své katakomby.