Hlavní obsah
Václav Klaus mladší Foto: Právo

KOMENTÁŘ: Jak jsem málem zbohatl - Václav Klaus ml.

Ale asi z toho zase nebude nic.

Václav Klaus mladší Foto: Právo
KOMENTÁŘ: Jak jsem málem zbohatl - Václav Klaus ml.

Dnes vychází 51. pondělní komentář, za týden to bude rok, co mi Novinky tuhle práci nabídly. Práce je to slušně placená, ale zbohatnout se z toho nedá. Ale to by tak nevadilo.

Horší jsou ty neustálé majetkové turbulence, které mě připraví o nervy.

Nejdřív vysílali v televizi, že máme vilu ve Švýcarsku (to už je dávno), a pak se ukázalo, že máme prd.

Pak to vypadalo ještě lépe, protože se zdálo (aspoň dle internetu a Facebooku), že nejbohatší Čech Petr Kellner je spíš jenom takovej poskok, ale všechen ten majetek ve skutečnosti drží naše rodinka přes nizozemskou společnost. Říkám si „paráda“, to už nepůjdu v úterý učit, v garáži jsem nakopl naši škodovku, protože si koupím maserati a aston martin a možná ještě něco lepšího. V tramvaji a metru mě už nikdo neuvidí.

Volám bráchovi celej nadšenej a zase šok. Nic.

Teď snad do třetice bychom měli mít ve Švýcarsku (co mají furt všichni s tím Švýcarskem?) 25 miliónů eur za amnestii, ale abych řekl pravdu – už tomu moc nevěřím. Ty noviny dost mlží a nenapíšou, že to je férově naše. Že prý je to jen možná a prověřuje se to a stejně napsaný na jednoho pána, co mezitím zemřel. A že si to jen vlastně myslí nějaký jiný pán (aktivista) z nějaké nadace, ale jistě to neví – jen s tím běží do médií, neb je poctivý občan.

A teď bez legrace: Buď se v tomto posledním případě jedná o korupci obrovského rozměru, se všemi zločinnými aspekty, které si jdou vymyslet. Nebo se jedná o mimořádně hnusnou pomluvu, která krom bývalé prezidentské kanceláře útočí i na důvěru lidí ve stát, demokracii atd. Jedna z těchto možností je určitě pravdivá.

Oboje je závažný trestný čin.

Václav Klaus ml.

Absolvoval Přírodovědeckou fakultu UK. Přes 20 let působil na půdě gymnázia PORG jako učitel, zástupce ředitele a ředitel (15 let). Pod jeho vedením se gymnázium stalo nejúspěšnější střední školou ve výsledcích státní maturity a dalších žebříčcích a rozšířilo se o další dvě pobočky v Praze a Ostravě.

Založil Asociaci aktivních škol (sdružuje přes 100 českých škol). Je autorem mnoha odborných článků, dvou matematických učebnic a dalších knih (publicistika, školský systém).

Od roku 2014 publikuje pondělní komentáře na Novinky.cz.

Vede jeden z největších českých šachových klubů a dosud aktivně závodí na kole.

Na podzim 2017 byl zvolen poslancem za ODS, 16. března 2019 byl ze strany vyloučen. Nyní je poslancem za hnutí Trikolóra.

Více se dočtete na osobním webu autora vkml.cz

Více o autorovi 

Komentáře autora

Facebook autora

Rád bych tedy vyzval orgány činné v trestním řízení, aby okamžitě s plným nasazením věc vyšetřily a zjistily, který z výše uvedených dvou trestných činů nastal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků