Svůj rozhořčený podiv nad tím, jak může veřejnost uctívat první manželku korunního prince Charlese a dávat jí stále přednost před jeho druhou chotí Camillou, vévodkyní z Cornwallu, nakonec Lagerfeld otevřeně projevil v rozhovoru pro New York Magazine.

Inteligentní a zábavná Camilla

Nechápe prý, jak mohou Britové zbožňovat "hloupou" princeznu Dianu, když Camilla, s níž se princ Charles oženil loni v dubnu, je jak zábavná, tak i inteligentní.

"Byla půvabná a byla sladká, ale byla hloupá," tvrdí Lagerfeld o princezně Dianě. Na Camillinu adresu naproti tomu nešetří slovy chvály a uznání.

"Veřejnost neví, kdo je Camilla. Je středem společnosti, vdechuje jí život! Je jiskřivá, duchaplná, připravená ke všemu, a není domýšlivá, ani trošičku. Kdybyste se měli rozhodnout s někým žít, pak ona je ta pravá," opěvuje Lagerfeld dlouholetou Charlesovu přítelkyni, s níž se nástupník britského trůnu oženil osm let po Dianině smrti.

Korunní princ Charles se oženil s Dianou Spencerovou, pozdější princeznou z Walesu, v červenci 1981 a rozvedl se s ní v srpnu 1996. O rok později princezna Diana zahynula při autonehodě v Paříži.