Hlavní obsah
Les v americkém státě Alabama. Když oblast neznáte, je snadné se ztratit. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Žena se ztratila v lese, měsíc přežívala díky bobulím a houbám

Pětadvacetiletá Američanka, která se před měsícem ztratila uprostřed hustého lesa u Midlandu v americkém státě Alabama, byla minulou sobotu nalezena. Bez obuvi a přístřeší přežila díky nalezeným houbám a bobulím, zhubla ale více než 20 kilogramů. Kromě lehkých škrábanců a štípanců od hmyzu vyvázla podle deníku Daily Mail bez větších zdravotních následků.

Les v americkém státě Alabama. Když oblast neznáte, je snadné se ztratit. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Žena se ztratila v lese, měsíc přežívala díky bobulím a houbám

Studentka Lisa Therisová byla nezvěstná od 23. července. V sobotu ji kolem druhé hodiny odpoledne zahlédla jedna z řidiček u silnice. Ihned zastavila, pomohla jí a přivolala policii.

V době pátrání po mladé dívce policie zjistila, že Therisová se před zmizením spolu se dvěma muži vloupala do lovecké chaty. Dívka údajně netušila, co měli muži za lubem a součástí krádeže být nechtěla.

Manley Davis s Randallem Oswaldem ukradli majetek v hodnotě téměř 900 tisíc korun. Oba byli zatčeni a obviněni z krádeže.

"Therisová tuto oblast neznala, pravděpodobně utekla a v noci se v lese ztratila," řekl alabamskému zpravodaji WFSA šerif Raymond Rodgers.

Měla silnou vůli přežít

Policii řekla, že jedla pouze bobulovité ovoce a houby a pila vodu z potoka a kaluží. Prý se snažila z lesa vymotat, ale deprimovaná z nedostatku jídla a vody nemohla nalézt cestu ven.

"Nepokládali jsme jí zbytečné otázky. Chtěli jsme se hlavně ujistit, že je v pořádku a bezpečně ji převézt do nemocnice. Vyslýchat ji budeme později," řekl Rodgers.

Dívka se v pondělí vrátila zpět domů do města Louisville, kde se nyní zotavuje. "Je vyčerpaná a má bolesti. Zanedlouho bude ale zase v pořádku," řekla její sestra Elizabeth.

"Nalezení Therisové je úleva pro celé naše oddělení. Jsme šťastní, že je naživu. Přežila díky silné vůli," uzavřel policista Chad Faulkner.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků