Hlavní obsah

Zemřel nejmenší Slovák, 32letý Patrik Fico

Nejmenší Slovák, 109 centimetrů vysoký Patrik Fico z obce Bošany, zemřel ve věku 32 let. Jak ve čtvrtek informoval deník Pravda, minulý týden se v nemocnici v Topoľčanech podrobil operaci zúženiny močové trubice a neprobral se z narkózy.

Zemřel nejmenší Slovák, 32letý Patrik Fico

Fico měl za manželku o 61centimetrů vyšší Petru a měl s ní dvě děti. S manželkou se seznámili na vesnické zábavě. Živil se jako hodinář.

Nejmenší Slovák trpěl nanismem - nemocí trpasličího vzrůstu. Jeho sedmiletý syn Patrik tuto nemoc zdědil. Jeho tříměsíční dceři Veronice zatím lékaři předpovídají normální růst.

Patrik ještě za života nedokázal vysvětlit rodinný propletenec, který ho údajně vázal s rodinou slovenského premiéra Roberta Fica, která rovněž pochází z okolí Topoľčian.

"Údajně by se tam nějaký vzdálený vztah našel. Pro náš život však vubec není podstatný," řekl Patrik Fico Pravdě začátkem roku. Údajnou příbuzenskou linku prý mohl vysvětlit pouze Patrikův otec Július, ale ten loni zemřel ve věku 62 let.

Právě on byl dříve evidován jako nejmenší Slovák s výškou 110 centimetrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků