Hlavní obsah
Muže s maskou Jokera prozradilo charakteristické tetování. Foto: Profimedia.cz

Zapálil policejní auto, před zatčením ho neuchránila ani maska

Jednatřicetiletý Timothy O’Donnell se připojil k víkendovým násilným protestům v Chicagu. V domnění, že je dokonale maskován, zapálil v masce komiksového padoucha Jokera policejní vůz. V úterý ho policie zatkla, násilníka totiž prozradilo nezaměnitelné tetování.

Muže s maskou Jokera prozradilo charakteristické tetování. Foto: Profimedia.cz
Zapálil policejní auto, před zatčením ho neuchránila ani maska

O’Donella zachytily o minulém víkendu kamery, jak strká zapálený předmět do policejního vozu. Muž měl na sobě umělohmotnou masku padoucha Jokera a zřejmě si myslel, že ho tak nikdo nepozná.

Videozáznamy však rovněž odhalily, že muž měl na sobě nápadné tetování. Na krku se mu skvěl nápis „pretty“ (pěkný). FBI - jeho čin byl totiž klasifikován jako žhářství, což je federální zločin - nalezla ve svých záznamech muže s totožným tetováním.

Zapálení auta zachytily kamery.

Foto: US Department of Justice

V úterý pak při prohlídce jeho bytu nalezla i masku, kterou měl muž na záznamech. O’Donnell byl zatčen a nyní mu za žhářství hrozí trest v rozmezí od pěti do dvaceti let.

„Každý, kdo se zapojí do tak destruktivního chování, jako je zapálení policejního auta, by měl vědět, že federální bezpečnostní služby využijí všech dostupných prostředků, aby ho pohnali k zodpovědnosti,“ uvedl státní zástupce John R. Lausch.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků