Hlavní obsah
Turek se vydal na plavbu svého života. Kýžený efekt ovšem neměla. Foto: Profimedia.cz

Zamilovaný Turek se plavil za svou láskou 4000 kilometrů, jen aby jej odmítla

Bylo to gesto, od kterého si sliboval, že mu jeho vyvolená padne kolem krku. Jenže věci nebývají takové, jak o nich sníme. Turecký obchodník Ramazan Noyan Culum byl po sedmiměsíční plavbě dlouhé 4000 kilometrů zastaven britskou pohraniční policií a jeho láska Courtney Murrayová mu následně řekla, že pokud se k ní ještě někdy přiblíží, zavolá na něj policii.

Turek se vydal na plavbu svého života. Kýžený efekt ovšem neměla. Foto: Profimedia.cz
Zamilovaný Turek se plavil za svou láskou 4000 kilometrů, jen aby jej odmítla

Osmatřicetiletý Ramazan Noyan Culum se plavil sedm měsíců na malé pětimetrové jachtě a po celou cestu si představoval krásné shledání s Britkou, do které se zamiloval. Věřil, že po takovém romantickém gestu jistě přijme jeho žádost o ruku. Jenže se nedostal dál než do imigrační kanceláře v Sussexu, kde mu žena jeho srdce řekla, že pokud se ještě někdy objeví v její blízkosti, skončí za mřížemi.

Culum poznal pohlednou Britku na Kypru v roce 2005, když jej obsluhovala v restauraci. Dvojice se viděla všehovšudy pouze jednou, ale Turek se do ženy stejně beznadějně zamiloval. Z informační zdi ukradl číslo na barmanku a následně ji zkoušel opakovaně kontaktovat. Bez úspěchu, Courtney jej striktně odmítla. On se ale nevzdal.

Britka neměla o tureckého nápadníka ani náznak zájmu.

Foto: Profimedia.cz

Britka se vrátila do své rodné země a v Liverpoolu se i stihla vdát. Jenže v loňském roce ji Culum objevil na sociální síti Facebook a založil blog, ve kterém informoval o svém smělém plánu ženu vystopovat a požádat o ruku. Po třech měsících příprav se vydal na moře 23. dubna z tureckého přístavu Bodrum.

Byl připraven zemřít

Během své plavby musel Culum čelit velkému množství bouří a komplikací. V jeden moment zveřejnil svou fotografii s dovětkem, že je připraven zemřít pro svůj cíl. Nestalo se a plavbu napříč Středozemním mořem, která pak pokračovala kolem břehů Španělska, Portugalska a Francie, úspěšně dokončil.

Turek se plavil na malé jachtě (vlevo), zastavila jej však pohraniční stráž.

Foto: Profimedia.cz

"Každou vteřinu jsem strávil s ní ve své mysli a ve svých snech," uvedl muž, kterého britská policie nechala neprodleně deportovat zpět do Turecka.

"Tento muž se snažil vstoupit do Velké Británie bez víza či platného pasu. Zastavili jsme ho a byl vrácen do své země," komentoval suše případ Peter Jones z pohraniční stráže.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků