Hlavní obsah

Vietnamská vláda zakáže lidem s malými prsy řídit motorku

Zdá se, že podprsenky s vycpávkami půjdou ve Vietnamu na dračku. Tamní vláda totiž hodlá zakázat řízení motorky lidem, kteří mají příliš úzký hrudník. Podle nového návrhu zákona nesmí na motorku lidé, kteří mají obvod hrudníku menší než 70 cm. Motorky přitom v této asijské zemi tvoří 90 procent veškerého silničního provozu. Jak uvádí list Daily Telegraph, vládě jde o to, aby na motorky nesedali lidé, kteří jsou příliš hubení, malí nebo nemocní.

Vietnamská vláda zakáže lidem s malými prsy řídit motorku

Zákaz řízení motorky měl v nejbližší době čekat i na lidi se zvětšenými játry nebo rýmou. List Tuoi Tre ve čtvrtek ale rozbouřenou veřejnost uklidnil a s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví napsal, že realizace zákona se pozastavuje

"Nové návrhy jsou dost legrační, ale hodně Vietnamců by tomuhle vtipu mohla padnout za oběť. Mnoho vietnamských žen má malá prsa a úzké hrudníky. Mám hodně kamarádek, které nové nařízení postihne," uvedl hanojský makléř Le Quang Minh.

Průměrný vietnamský muž měří 162 cm a váží necelých 57 kg. Průměrná Vietnamka měří 154 cm a váží 44 kg. Vietnamští bloggeři si teď z vládního plánu dělají legraci a představují si, jak budou dopravní policisté zastavovat řidičky a s potěšením vytahovat metr, aby jim změřili hrudník.

Na prsní implantáty nejsou peníze

"Od teď nastupuje vláda podprsenek s vycpávkami," napsal Bo Cu Hung, populární blogger z Ho Či Minova města.

"A když dost nevážím, co mám dělat?" ptá se Le Thu Huong v dopise místnímu listu. "A co lidé, kteří mají příliš úzký hrudník? Většina z nich si nemůže dovolit prsní implantáty," stěžuje si nazlobeně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků