Hlavní obsah
Titanic byl největší lodí své doby, na délku měřil 259,83 metru. Foto: ČTK

VIDEO: Za předměty z Titaniku dostala desetkrát víc, než čekala

Millvina Deanová je poslední žijící pasažérkou z Titaniku. Je jí devadesát šest let a žije v domově důchodců. Už jí ale došly peníze, a proto se rozhodla prodat cennosti, které jí připomínají nešťastnou plavbu parníkem. Předměty se nakonec vydražily za 31 150 liber. Millvina Deanová přitom doufala, že získá tři tisíce liber.

Titanic byl největší lodí své doby, na délku měřil 259,83 metru. Foto: ČTK
VIDEO: Za předměty z Titaniku dostala desetkrát víc, než čekala

V aukci Deanová vydražila kufr s oblečením, který její rodina dostala po katastrofě od obyvatel New Yorku. Dále také dopisy o odškodném pro svou matku z podpůrného fondu Titaniku a několik raritních reprodukcí lodi včetně té, na níž opouští přístav v Southamptonu.

Důchodkyně se po zlomenině kyčle přestěhovala do soukromého domova důchodců na jihu Anglie. „Nejsem schopná žít sama ve svém domě,“ řekla listu Southern Daily Echo a dodala: „Prodávám vše, za co jde získat peníze, abych si zaplatila pobyt v domově.“

Deanové byly dva měsíce, když se Titanic po nárazu na ledovec potopil v severním Atlantiku. Její rodina cestovala ve třetí třídě a chystala se emigrovat do Kansasu. Zachránila se spolu s bratrem a matkou, otec stejně jako dalších více než 1500 lidí nepřežil.

Deanová se stala poslední žijící cestující z lodi poté, co loni zemřela Barbara Daintonová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků