Hlavní obsah
Titanic byl největší lodí své doby, na délku měřil 259,83 metru. Foto: ČTK

VIDEO: Poslední přeživší z Titaniku nemá na starobinec

Poslední žijící pasažérka luxusního parníku Titanik, který ztroskotal v dubnu 1912, prodává památeční předměty, aby si mohla zaplatit pobyt v domově důchodců. Britka Millvina Deanová (96) doufá, že tím získá přes tři tisíce liber (95 tisíc korun). Uvedla to BBC.

Titanic byl největší lodí své doby, na délku měřil 259,83 metru. Foto: ČTK
VIDEO: Poslední přeživší z Titaniku nemá na starobinec

Do aukce, která proběhne v sobotu, dala Deanová kufr s oblečením, který její rodina dostala po katastrofě od obyvatel New Yorku. Na prodej nabízí i dopisy o odškodném pro svou matku z podpůrného fondu Titaniku a několik raritních reprodukcí lodi včetně té, na níž opouští přístav v Southamptonu.

Důchodkyně se po zlomenině kyčle přestěhovala do soukromého domova důchodců na jihu Anglie. „Nejsem schopná žít sama ve svém domě,“ řekla listu Southern Daily Echo a dodala: „Prodávám vše, za co jde získat peníze, abych si zaplatila pobyt v domově.“

Deanové byly dva měsíce, když se Titanic po nárazu na ledovec potopil v severním Atlantiku. Její rodina cestovala ve třetí třídě a chystala se emigrovat do Kansasu. Zachránila se spolu s bratrem a matkou, otec stejně jako dalších více než 1500 lidí nepřežil. Deanová se stala poslední žijící cestující z lodi poté, co loni zemřela Barbara Daintonová (96).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků