Hlavní obsah

VIDEO: Ve Francii probíhá obrovský čokoládový veletrh

V Paříži začal 14. veletrh čokolády, na kterém vystavuje celkem 400 vystavovatelů, mezi nimi je 140 výrobců čokolády z celého světa. Na výjimečně sladké události jsou k ochutnání hory čokolád a ke spatření jdou také výjimečné čokoládové sochy.

VIDEO: Ve Francii probíhá obrovský čokoládový veletrh

"Veletrh byl vytvořen proto, aby dal dohromady země produkující a konzumující čokoládu. Prezentuje zde opravdu mnoho zemí, naším hlavním zájmem je ukázat lidem celý proces výroby od bobu až po hotovou čokoládovou tyčinku," uvedla pořadatelka Severina Hiardová.

Na návštěvníky čekají ochutnávky čokoládových tabulek, krémových pralinek a tekuté horké čokolády. A letošní čokoládové trendy? "V módě je kombinace čokolády a kosmetiky a různé čokoterapie," informovala Hiardová.

Největšími jedlíky čokolády ale nejsou Francouzi, jak by si mnozí mysleli, nýbrž Belgičané. V Belgii se totiž ročně sní neuvěřitelných deset kilogramů čokolády na osobu. Dalšími velkými jedlíky sladké lahůdky jsou pak Němci a Švýcaři.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků