Hlavní obsah

VIDEO: Stovky ztracených tučňáků přepravilo domů brazilské vojenské letectvo

Stovky tučňáků se vrátily domů letecky. Poté, co je proudy vyplavily v tropech, ujala se jich brazilská armáda a zavezla je do jejich chladného domova v Patagonii. Tučňáci se každoročně vypravují do Patagonie za potravou. Letos se ale alespoň tisíc zdatných plavců ztratilo a skončilo na brazilském pobřeží. To znamená, že museli uplavat více než 3000 kilometrů.

VIDEO: Stovky ztracených tučňáků přepravilo domů brazilské vojenské letectvo

Už na začátku roku se objevily zprávy o tučňácích poblíž Rio de Janeira, ale teď se ukázali ještě dále na severu. Experti se domnívají, že to musí mít něco do činění se stavem rybí populace v jejich obvyklých lovištích.

Jak uvádí BBC, přeprava tučňáků prý patří k docela běžným úkolům brazilského letectva, jen letos měli piloti pasažérů ve "fráčku" neobvykle mnoho.

Někteří cestou velmi znavení tučňáci, kteří se nemohli rovnou vrátit, se prozatím zotavují ve středisku v Bahii, státě známém krásnými plážemi a slunečným počasím. Ti se prý pak budou domů vracet lodí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků