Hlavní obsah

Věštecká chobotnice Paul náhle zemřela

Sázkařská legenda posledních dvou fotbalových šampionátů chobotnice Paul zemřela ve věku dva a půl roku. Zvíře zvané mnohými psychochobotnice s ďábelskou přesností tipovalo výsledky letošního mistrovství světa. Skvěle se mu dařilo s tipy i na Mistrovství Evropy, kdy chyboval pouze jednou.

Věštecká chobotnice Paul náhle zemřela

Paul správně předpověděl výsledky všech zápasů Německa na světovém šampionátu, včetně nepravděpodobné prohry se Srbskem a prohry v semifinále se Španělskem. Jeho triumf na šampionátu navíc chobotnice odhadla také správně.

"Paulův tipovací úspěch byl větším příběhem než celý světový šampionát," uvedl smutně manažer oberhausenského mořského světa Stefan Porwoll.

"Celé vedení a všichni zaměstnanci našeho mořského centra jsou zcela zdrceni tím, že Paul, který dosáhl svými výjimečnými tipy světové slávy, v noci zemřel," sdělilo akvárium v krátké zprávě, kterou u příležitosti Paulovy smrti vydalo.

Chobotnice se běžně dožívají jen několika let

Zaměstnanci mořského centra uvedli, že Paulova smrt nebyla zcela neočekávaná, protože chobotnice se běžně dožívají pouze několika let.

Vyhrají Španělé, tvrdí Paul

Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

"Zemřel klidně v průběhu noci ze zcela přirozených příčin. Uklidňuje nás fakt, že si u nás užil hezký život. Zvažujeme, že mu na našem pozemku uděláme hrob a vztyčíme menší náhrobek," dodal Porwoll.

Měl čestné občanství ve Španělsku

Za své tipy získal Paul vyznamenání v podobě čestného občanství. To mu udělilo severošpanělské městečko Carballiňo. Španělé měli navíc zájem chobotnici za tučnou sumu odkoupit za to, že je předpověděla jako vítěze šampionátu. To však vedení oberhausenského mořského centra striktně odmítlo.

Způsob, kterým chobotnice předpovídala, byl vždy totožný - do akvária byly umístěny dvě plastové krabice, přičemž v každé z nich bylo jídlo a navíc vlajka jednoho týmu. Krabice, kterou Paul otevřel první, v sobě pak nesla vlajku státu, který měl podle něj vyhrát. Z osmi tipů se na Mistrovství Světa 2010 nemýlil ani jednou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků