Hlavní obsah

Letadlo americké společnosti Delta odstartovalo minulý týden z Pittsburghu do New Yorku s dvacetiminutovým zpožděním. Na křídle letounu se totiž usadil několikatisícový včelí roj. Odstranit ho musel profesionální včelař, informoval server abc.go.com.

Včelí roj zastavil letadlo

Stroj plný cestujících čekal na mezinárodním letišti v Pittsburghu na doplnění paliva. Přitom posádka zjistila, že jedno křídlo pokrývají tisíce včel. Jednalo se o chráněný druh, který se nesmí zabíjet, proto musel nastoupit profesionál.

„Pro mnoho cestujících to byl šok,“ popsal včelař Stephen Repasky. Včely se mu povedlo odchytit do boxu, aby mohly být následně vypuštěny. Nyní jsou v bezpečí na jeho zahradě v Dormontu.

Jenom za letošní rok byl Repasky povolán na místo už čtyřikrát, dvakrát v květnu, jednou v červnu a nyní. „Je to způsob dělení v přírodě ve velkém měřítku. Když je kolonie moc velká, královna vyráží s polovinou hledat nové místo k usazení,“ vysvětlil. Nicméně křídlo letadla není zrovna tou nejšťastnější volbou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků